İhtiyaç Duyduğunuzda Bebeğinizin Sesi


Sıkça Sorulan Sorular

Snuza takip cihazını nereden alabilirim?
Resmi satış sitemiz üzerinden ( www.snuzaturkiye.com ) ve diğer online satış siteleri üzerinden alabilirsiniz.

Snuza bebeğimin güvenliğini garanti ediyor mu?
Hayır. Anne-baba olarak bebeğinizin güvenliğinden kendiniz sorumlusunuz. Snuza bebek takip cihazı bebeğinizin soluk alıp verme hareketlerini takip etmek ve hareket algılanamadığı zaman size haber vermek üzere tasarlanmıştır.

Snuza’nın cihazlarının garantisi var mı?
Evet. Cihazınız malzeme ve işçilik hatalarına karşı fatura tarihinden itibaren 24 ay süreyle garanti kapsamındadır. (Snuza garantisi batarya, yanlış uygulama, kurcalama, amacı dışında kullanım veya nakliye hasarlarını kapsamamaktadır.)

Snuza Pico Firmware’imi nasıl güncelleyebilirim?
Snuza Pico’yu şarj edin ve güncelleme süresince akıllı cihazınızı bağlayın. Akıllı cihazınızın internete bağlı olduğundan emin olun. Ürün yazılımı otomatik olarak güncellenecektir. Gelişme, belirli Pico’nun ayarlarında görülebilir. Tam bir güncelleme için yaklaşık 1 saat bekletin.

Bataryalar ne kadar dayanıyor?
Snuza Hero, CR2 batarya kullanır ve kullanım ömrü vardır. Snuza Pico’nun şarj edilebilir bataryası vardır.

Snuza takip cihazları medikal cihaz sınıfında mı?
Snuza Pico medikal cihaz değildir. Egzersiz kalp-ritim cihazlarıyla (göğüs kafesiniz etrafından bağlanarak, kalp atımlarınızı saate aktaran türde cihazlar) benzer sınıftadır, ancak sadece hareket takip ederler (Pico Vücut sıcaklığı ve pozisyonunu da takip eder). Herhangi bir yaralanma veya engeli tanı, takip, tedavi veya hafifletmek amacıyla kullanılamaz. Aynı zamanda herhangi fizyolojik bir prosesi (ör: solunum) araştırmak (ör: sebebini bulmak) amacıyla da kullanılamaz.
HeroMD (Sadece Avrupa) Avrupa Direktifi 93/42/EEC uyarınca medikal olarak sertifikalandırılmıştır.

Snuza’nın diğer minder takip cihazlarında farkı nedir?
Snuza taşınabilir bir cihazdır, değiştirilebilir batarya kullanır ve bebeğinizin bezine tutturulur. Bebeğinizin karın hareketlerini takip eder ve hareket algılanamadığı durumda size haber verir. Snuza dünya çapında 400 000 adet satmış olup toplamda 1 milyar güvenli kullanım saatine erişmiştir.

Snuza’yı tekrar kullanılabilien bezlerle kullanabilir miyim?
Evet. Bez cihazı tutturmak için çok kalınsa, bez kaplamasına veya su geçirmez pantolona tutturulabilir. Snuza Takip Cihazının vücuda sürekli temas halinde kalabilmesi için sıkı bir şekilde tutturulduğundan emin olun. Cihazın iyi bir şekilde temas sağlayabilmesi için hafif yana doğru tutturmanız gerekebilir.
 
Snuza, yüzüstü uyuyan bebeklerde kullanılabilir mi?
Snuza, en çok hareketin olduğu, karın bölgesindeki hareketleri okumak için tasarlanmıştır. Eğer bebeğiniz yüzüstü yatıyorsa, Snuza bebeğinizin yanına takılabilir, ancak bu bölgede daha az hareket olduğu ve cihazın yanlış alarm vermesine sebep olabileceğinden bu bölgeye takılması önerilmez. WHO (Dünya Sağlık Örgütü), ani bebek ölüm sendromu riskini azaltmak için bebeklerin sırtüstü yatırılmalarını önermektedir.
 
Snuza takip cihazları bebekle aynı yatakta uyurken veya araçta seyir halindeyken kullanıma uygun mudur?
Hayır. Snuza takip cihazları bebekle aynı yatakta uyurken veya araçla seyir halindeyken kullanıma uygun değildir. Hareket sensörleri çok hassas olup harici hareketleri de algılayabilmektedir.

Snuza Monitör pillerini nasıl atabilirim?
Pil, ülkenizdeki pillerin atılmasına ve geri dönüştürülmesine ilişkin kanunlarına uygun olarak atılmalıdır.

Snuza HERO MD Monitörümün pilini nasıl değiştirebilirim?
Snuza® Hero MD hareket monitörlerinde kullanılan piller kullanıcı tarafından değiştirilebilir.
Ünitenin altındaki Pil Kapağını çıkarın.
Bitmiş pili çıkarın.
Kutupların doğru olduğundan emin olarak yeni pili takın.
Pil Kapağını yerine takın ve doğru şekilde kapatılmış olduğundan emin olun.
Açarak ve Pil Gösterge Işığının yeşil renkte yanıp söndüğünden emin olarak üniteyi test edin.
Pil değiştirildikten sonra ünite bir bip sesi vermeye başlarsa, kapatmak için ON / OFF ve MODE / OFF düğmelerine aynı anda basmanız yeterlidir.
Snuza HERO MD Monitörümde pilin tükenip bitip bitmediğini nasıl anlarım?
Snuza® Pil Gösterge Işığı, pilin tükendiği veya tükenmeye yaklaştığını gösteriyorsa (turuncu veya kırmızı yanıp sönüyorsa), pili değiştirene kadar monitörü tekrar kullanmayın.

Snuza HERO MD Monitörün pil ömrü nedir?
Bir pilin ömrü tamamen kullanım süresine bağlıdır. Ortalama günlük kullanım süresine ve / veya alarm süresine ve / veya alarm sayısına bağlı olarak önemli ölçüde değişir. Gereksiz yere açıp kapatmak da pil ömrünü kısaltır. Alarmların sayısı yüksekse, daima bebek bezi bağlantılarını kontrol edin.
Normal şartlar altında Snuza Hero MD® hareket monitörünüzde kullanılan pil 5 aya kadar dayanmalıdır.

Daha fazla sorum var?
Bizimle iletişime geçin.