İhtiyaç Duyduğunuzda Bebeğinizin Sesi


Yorumlar & Görüşler

Yorum Gönder

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Doğrulama Kodu

Candan hanımdan Snuza'ya
Merhaba, iki kızım bir oğlum var. Oğlum 32 Haftalık iken doğdu. 1 ay kadar küvözde kaldı. Bebeğimizin herhangi bir apne problemi olmamasına rağmen, geceleri onun nefesini sık sık kontrol etmenin bir yolunu ararken Snuza çıktı karşımıza. Bizim aldığımız dönemde pek yaygın değildi. Hatta Türkiye'de bulmak oldukça güçtü. Bence apne monitörleri içerisinde en iyisi ve en pratiği diyebilirim. Bana sorsalar "Aldığın hangi bebek ürünü uğruna harcalınan parayı sonuna kadar haketti?", cevabum " Kesinlikle Snuza" olurdu. Gönül rahatlığı ile geçen bir ebebeynlik sürecine katkısı yadsınzamaz.
Teşekkürler Snuza!

Merhaba Snuza ürünleri ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum
Snuza Hero markasını bebeğim Haziran 2017 de doğmadan önce yurtiçi ve yurtdışı anne tavsiyeleri ile tanıdım. Bebeğim için her türlü konforu ve güvenliği düşünen bir anne olarak bebeğim uyurken sürekli onu ve nefesini kontrol etmek istemiyordum. Hatta bu durumun değişen annelik hormonları nedeni ile bazı arkadaşlarımda uykularını kaçıran bir tedirginlik yarattığını görmüş, kendime böyle pimpirikli bir anne olmayacağıma söz vermiştim:)
Ama doğum yaklaştıkça kendimi her gün bebeğimin hareketlerini sayarken bulunca anladım ki annelik bitmeyen endişeleri de beraberinde getiriyor. Araştırmalarım sonucu, Türkiye’de de ürünün yeni pazara sunulduğunu öğrenip hem Snuza Hero hem de Snuza Picoyu temin ettim. Kendim ve bebeğim için yaptığım en akıllıca alışverişten biri olduğunu da kısa sürede anladım. Hero son derece hafif ve kesinlikle bebeği rahatsız etmeyen minik bir cihaz. Bebeğinizin her nefesinde yeşil bir ışık yanıp sönüyor. Bebek uyurken o ışığı görmek çok güven verici, şayet bebeğin nefesi 15 sn durursa önce bebeği uyarıyor 5 sn daha bekleyip alarmla sizi bilgilendiriyor. Şükürler olsun başıma böyle bir durum gelmedi ama Hero olmasaydı bebek uyuduğunda ben de, eşim de o kadar güvenle uyuyamazdık. Huzurlu uykularım kesinlikle Snuza sayesindedir.
Snuza Pico ise beklentimden daha fazlası çünkü bebeğinizin ateşini anlık ölçüyor, isterseniz ateş alarmı kurup, özellikle aşı günlerinden sonra bebeğin sürekli ateşini ölçmeye çalışıp rahatsız etmeden takip edebiliyorsunuz. Çünkü bebeğinizin vücut ısısı, nefes sıklığı ve hatta yatış pozisyonu bile cep telefonu ekranınızda anlık görünüyor.
Bebeğim şimdi 5.aya girdi. Tatile çıktığımızda eşimin yanımıza aldık mı diye 3 kez kontrol ettiği tek şey Snuza oldu :)
Tüm  annelere ve anne adaylarına tavsiye ederim.

Özlem Karaali,  Azranın Annesi

Evham değil tedbir olsun: SIDS(*ani bebek ölümü) ve bebek monitörleri
Merhaba, pek iç açıcı olmayan bu konuya neden geldik şimi? Tadımız kaçar mı? Bilmiyorum. Ben tedbir almayınca kendini kötü hisseden insanlardanım. Bazı insanlar dua eder, bazısı ‘amaan biz nasıl büyüdük kim bilir!?’ der ve mis gibi iç rahatlığıyla yaşar… Benim gibi evhamlı tipler de işte böyle abidik gubidik şeyleri dert edinir. Zamanını, parasını, akıl sağlığının bir kısmını bu işlere harcar =)

Kucağında bir bebekle hastaneden döner dönmez insan nefesini dinlemeye başlıyor. Çok az anne baba vardır ilk geceden sırtını dönüp uyuyabilen. O titrek ve pıs pıs nefeslerini dinlemek isteriz, azıcık dürtüp yaşıyor mu diye kıpırdatmak isteriz, uyandırma pahasına elimizi burnuna sokup o nefesi hissetmek isteriz.

Devamını okumak için TIKLAYINIZ.

kafasikarisikbiranne.com - 30.01.2017

Snuzamızı kesinlikle çok seviyoruz
Aylar boyunca benim ve kocamın gece uyuyabilmemizi sağlayan yegane şey. Oğlumuz 2 aylıkken başımızdan kötü bir olay geçti ve 1 hafta hastanede yatmak zorunda kaldık. Bunun bir daha tekrarlanmasından korktuğumuz için takip cihazlarını araştırmaya başladık. Aslında başka bir takip cihazı almıştık ancak onu hemen iade ettik. Araştırmalarımızın devamında Snuza'ya rastladık ve özelliklerini çok beğendik.

Megan Lammens

Snuza Hero prematüre annelerine güven veriyor
2014/09/14

Bebeğim iki ay erken doğdu. Doğumdan sonra yeni doğan ünitesinde yaklaşık beş hafta kaldı.
Snuza'yı hamileyken satın almıştım ancak, ne kadar iyi bir ürüne sahip olduğumu o zaman fark edememişim. Kızım taburcu olduktan kısa bir süre sonra evde apne atağı geçirdi.  Snuza bunu fark ederek karnına titreşim verdi ve bebeğimin tekrar nefes almasını sağladı. Olaydan sonra çocuk doktoru onu tekrar hastaneye yatırmak istedi, ancak evde bu cihaza güveniyorduk ve o tarihten bu yana başka bir olay da yaşanmadı. Bebeğimiz Snuza'yı günde 24 saat takıyor; yalnızca onu yıkarken veya bezini değiştirirken çıkarıyoruz. Gördüğünüz gibi, sahilde uyanıkken bile takıyor! Bu ürününü tasarladığınız için teşekkür ederiz!
Alysa Shaw, Kanada

Oğlumuza göz kulak olduğu için Snuza’ya teşekkür ederim…
08/31/2012

"Bu sabah oğlum kocam ve ben uyurken oğlum uykusunda nefes almayı bıraktı…"
Amazon, alışveriş için öncelikli olarak tercih ettiğim yer olmasına rağmen iyi ya da kötü ürün incelemeleri yazmam...
Ancak, ne kadar iyi bir karar verdiğimizi söylemek için burada bunu yazmaya ihtiyaç duydum. Bu sabah oğlum kocam ve ben uyurken oğlum uykusunda nefes almayı bıraktı. Snuza alarm vererek anında bizi uyandırdı. Bebeğin yanına gittik ve nefes almadığını fark ettik, muhtemelen derin bir uykuya dalmış; çabucak uyandırmayı başardık ve her şey yoluna girdi… Snuza'ya minnettarım. Bu bizim için paha biçilmez. Sahip olmadığımızda neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum.
Kerad, Birleşik Devletler

Snuza Bebek Takip Monitörü, "Şimdiye kadar aldığım en güzel hediye!"
10/26/2015

Her kuruşuna değer!
Bu yaz Snuza Hero taşınabilir hareket takip cihazını "baby shower" hediyesi olarak aldım. Bebek doğduktan sonra bu hediyenin gerçekten ne kadar harika olduğunu fark ettim. Gün boyunca kullanıyoruz. Bize inanılmaz huzur veriyor. Tek yapmanız gereken, cihazı bebeğin bezine takıp açmak! Cihaz bebeğin karnına tam temas etmediğinden birkaç defa yanlış alarm çaldı... Cihazı tekrar ayarladım, çalıştığından emin oldum ve rahat ettim. Arkadaşlarıma ve aileme "baby shower" hediyesi olarak 2 tane daha satın aldım! Aldığım en güzel armağandı! Her kuruşuna değer!
Yeni Anne Mandy, Ohio

"Kaygılı ebeveynler için harika bir ürün"
10/11/2015

" En sevdiğim yanı, her hareketle yanıp sönen ışık"
Kocam ve ben, yataktan sıçrayıp, bebeğin nefes alışını duyana kadar rahat etmeyen türden anne ve babalarız ... Ve bunu bebeğimiz bütün gece ve gündüz uyurken yapıyoruz. Bu küçük aygıtı çok seviyoruz. En sevdiğim özelliği, her hareketle yanıp sönen ışık ve sesli sinyal seçeneğinin olması. Işık şimdiye kadar oğlumun üzerine giydirdiğim tüm kıyafetlerden görülecek kadar parlak. Bunu birkaç hafta boyunca kullandık ve yanlış alarm hiç almadık.
D Morgan, Phoenix, AZ

"Nihayet huzur içinde uyuyabilirim!"
"Bebeğimi düzenli olarak kontrol ediyordum ..."
Kısa süre önce bu takip cihazını kızımda kullanmaya başladım. Gün içinde ve gece uykusunda rahatlamamda bana yardımcı oldu! Bebeği düzenli olarak kontrol ediyordum çünkü yalnızca sesli bir takip cihazı kullanıyordum ve kendi gözümle de onun iyi olduğunu görmek istedim. Artık, Snuza takip cihazına alıştım ve endişe etmiyorum! Kurulumu çok kolay. Emin olmak için aleti test ettim ve kızıma rahatça kullanmam sadece birkaç dakikamı aldı…  Şimdi arkadaşlarıma ve aileme Snuza’yı şiddetle tavsiye ediyorum!
Yeni anne

"Hayatımı geri aldım"
03/12/2013

Bu ürün, aşırı endişeli birisi olan benim hayatımı değiştirdi!
İlk çocuğum olan oğlumu üç hafta önce hastaneden eve getirdim. Yanından ayrılamıyordum, korku ve endişeler beni tüketti! Elbette en büyük korkum SIDS (ani bebek ölüm sendromu). Bunun çok nadir olduğunu biliyorum, fakat bu konuda endişe duyarsanız, nadir olması korkunuzu hafifletmiyor. Bu ürünü buldum. O zamandan beri oğlumda kullanıyorum. Gerçekten harika çalışıyor! “Bip” sesini açık tutuyorum, böylece her zaman kalp atışını duyabiliyorum. Hayatımı geri kazanmıştım! Artık, evi temizleyebilir, odadan çıkabilir, endişelenmeden bir telefon görüşmesi yapabilirdim! Göbek bağı hala duruyordu, bu yüzden cihazı yerleştirmek biraz daha zor oldu, ama yine de cihazı kullanabildim.  Cihazın biraz daha küçük olmasını isterdim, eminim sonunda onu da yapacaklardır. Oğlum büyüdükten ve hareket etmeye başladıktan sonra ne kadar verimli çalışacağından emin değilim, ancak şu an için sadece iki hafta huzur ve UYKU vermesi bile bedelini karşıladı!  Bana inanın, fiyatına değer!
Erin, Birleşik Devletler

"Bu bebek takip cihazı son derece kullanışlı ..."
"Sonunda uyuyabildim"
Birincisi, bu cihaz son derece kullanışlı.  Büyükannemlerde kullanmak için yanımda götürdüm. İkincisi, gün sonunda uykum geldiğinde bu cihaza çok güveniyorum. Alarmın hareketsiz kalınca çalıştığından emin olmak için birkaç kez test ettim ve yalnızca bebeğin göbeğinde aktive oldu. Bu ürünü yeni annelere tavsiye ediyorum ve etmeye devam edeceğim.
Aloch, Birleşik Devletler

"Ona sahip olmalısınız!"
03/29/2015
"Onu seviyorum, bana inanılmaz huzur veriyor."
6 haftalık torunumda 2 kere çaldı. Titreşim ile nefes almaya başladı. SIDS (ani bebek ölüm sendromu) riskini azaltmak için her anne-babanın bir tane edinmesi gerek. Ben hemşireyim ve bu ürünü %100 onaylıyorum.
Amy-Lee Larson, Birleşik Devletler

Snuza Hero gerçekten küçük bir kahraman olduğunu kanıtlıyor
2015/09/23

Ürününüz dün gece oğlumun hayatını kurtardı. Adı Landon ve sadece 5 aylık.
Derin bir uykuya daldı ve nefes almayı bıraktı. Snuza olmadan onu kaybedebilirdik. Kelimeler, firmanızın ailemiz üzerindeki olumlu etkisini açıklayamaz.
Yürekten teşekkür ederiz.
Megan Cross, Birleşik Devletler

Minnettar anne Snuza hikayesini paylaşıyor
05/17/2014

Snuza'ya teşekkür ederim.
İlk birkaç gece uykuya dalmaktan çok korktum ama Snuza, kızım için çok fazla endişelenmeden uyumam için bana yardımcı oldu! Bir defasında bebeğim nefes almayı bıraktığında onu kurtardı ve onu hastaneye götürmek zorunda kaldım! Snuza’ya çok teşekkür ederim.
Sigga Ósk Arnşórsdóttir, İzlanda

Snuza ile doğum sonrası anksiyete azalır
10/23/2014

Snuza'ya teşekkür ederim.
Ailem kardeşimi 6 haftalıkken SIDS (ani bebek ölüm sendromu ) yüzünden kaybetti. Üç çocuğumun hepsinde de bu sebepten doğum sonrası büyük endişeler yaşadım. İlk çocuğumda minder şeklindeki takip cihazından vardı ve ilk iki hafta sürekli alarm çalmaya devam ettiği için bir terslik olduğuna ikna olduk ... Aynı şeyi tekrar yaşamaktan korktuğumuz için başka bir şey alamadık. ikinci bebeğimize başka bir takip monitörü kullanmaktan korkuyorduk ... Sonra üçüncü bebek geldiğinde kaygı ve endişelerim iyice artmıştı. Bebeği arabasına bile koyamıyordum. Sonra Snuza'yı buldum! Hiç yanlış alarm vermedi! Bu hayatımı kurtaran cihaz oldu!
Melanie Ann, Birleşik Devletler

Snuza Hero, hareketsiz bebeğin annesini uyarmasına yardımcı oluyor.
07/30/2013

Teşekkür ederim! Snuza bebeğimin hayatını kurtardı!
Bir sabah üç aylık kızım çok huysuzdu ve ben iş için hazırlanmak zorundaydım, bu yüzden ona beşiğindeyken emziğini verdim ve hazırlanmaya devam ettim. Bir süre sessiz kaldı. Ben de onun emziğiyle mutlu olduğunu ve oyalandığını düşündüm. Hızlı bir şekilde işe hazırlanırken Snuza alarm vermeye başladı! Beşiğe doğru koştum, kızım korkunç görünüyordu. Gözleri tamamen açık ve tamamen hareketsizdi. Öldüğünü sandım. Onu yakaladım ve tekrar nefes almaya başladı. Şiddetli asit reflüsü var. Doktor “muhtemelen asit boğazına kaçtı ve solunum yolunu tıkadı” dedi. Onu aldığımda solunum yolunun temizlendiğini söyledi. Eğer Snuza olmasaydı, neler olurdu bilmek istemiyorum. Bebeğimde 24 saat Sunza kullanıyorum ve nasıl çıkarıp karyolanın dışına atacağını bulana kadar takmaya devam edecek!
Jennifer Loukota Gray, Birleşik Devletler

"Ne kadar minnettar olduğumu anlatamam"
11/14/2014

Geçen yıl doğacak bebeğimi takip etmek için bir ürün aramaya başladım.
Geçen yıl doğacak bebeğimi takip etmek için bir ürün aramaya başladım. Bebeğim yılın sonunda doğdu. Dokuz yaşındayken kardeşimi kaybettiğim için hep SIDS'den endişe ettim. Snuzayı bulduğum için çok heyecanlıydım. Maalesef, kordon dolanması yüzünden bebeğimizi kaybettik (Julianna).  Yılın başında tekrar hamile kaldım. Gabriella 5 hafta önce doğdu ve akciğerleri az geliştiği için yeni doğan ünitesine yatırıldı. Yoğum bakımda ters bir duruma karşı tüm alarmlar devrede olduğundan ona orada bakmak kolaydı. Onu eve getirmek ise çok stresliydi. Snuza'ya teşekkürler. Nefes almayı bıraktığında alarmın çalacağını bilerek ikimiz de huzur içinde uyuduk. Snuza, bebekli aileler için kullanılabilecek en iyi ürün! Bu ürünün geliştirilmesi için harcadığınız emeğe teşekkür ederim.
Lisa Rowell,  Birleşik Devletler

"Bu küçük Mor Prens defalarca benim takdirimi kazandı! "
03/23/2015

"Bu küçük Mor Prens defalarca benim takdirimi kazandı! "
Geçen hafta birkaç defa alarmla uyandık, sesin nereden geldiğini anlamamız birkaç saniye aldı, 8 aylık bebeğim nefes almıyordu. Onu yakaladım ve elimi yumuşak bir şekilde karnına koyarak hafifçe sarsarak nefes almaya başlamasını sağladım. Ya olmasaydı! Düşüncesi bile benim aklımı kaybetmemi sağlayabilir! Kocam, Mor Prense nihayet saygı duydu! Teşekkür ederiz SNUZA!
Ruzelle Enslin, Birleşik Devletler

"Her gecenin "iyi geceler uykusu" olacağını bilmeyi seviyorum "
10/15/2014

Snuza'ya çok teşekkür ederim!
Kızım her gece Snuzayla uyuyor.  Her gece, iyi bir gece uykusu uyuyabildiğim için ve her 5 dakikada bir yataktan atlayarak kızımı kontrol etmeme gerek kalmadığı için sevinçliyim. Snuzayı tatillerde de kullanıyoruz. Yarın 6 aydır Snuzayı kullanıyor olacak. Snuza yı tüm arkadaşlarıma öneririm. Teşekkürler Snuza!
Kendall Pavlovic, Birleşik Devletler

"Sürekli endişelenmektense sezaryen sonrası biraz uyku uyuyabilirim"
04/25/2014

Şu anda dördüncü bebeğimizi bekliyoruz. Snuza’yı onda da kullanacağım!!!
Üçüncü bebeğime kadar Snuza hakkında hiçbir şey duymamıştım! İlk bebeğimde bütün gece uyanıp durdum, çok az uyuyabiliyordum, çünkü bütün gece nefes almasını izlemek zorunda kaldım. Üçüncü bebek için Snuza aldım ve onu çok sevdim! Pratik ve taşınabilir. Hediye olarak da birçok kişiye verdik ve birçok kişiye önerdik. Şimdi dördüncüyü bekliyoruz ve kesinlikle Snuza’yı tekrar kullanacağız!  Şunu da eklemem gerekir ki, Snuza’yı hastanede kullanmaya başlayabileceğimi düşünerek çantama onu da ekledim. Taşınabilir hareket takip cihazının en güzel yanı da işte bu. Sürekli endişelenmektense, sezaryen sonrası biraz uyku uyuyabilirim.
Autumn Bennett Skousen, Birleşik Devletler
"Bu ürüne minnettarım!"
05/14/2014

Snuza'ya aşığım!
Şaka yapmıyorum. Her yeni anneye bunun sadece lüks değil, aslında bir zorunluluk olduğunu söylüyorum.  Biz 6 ay kadar kullandık ve artık onu bırakmamızın zamanı geldi. Orijinal pili de hala dolu duruyor. Bu ürüne minnettarım!
Laura Hall, Birleşik Devletler

Snuza Hero, uykudan yoksun depresif anneler için rahatlama sağlıyor
04/03/2016

Ailemiz için araba koltuğu kadar önemli!
UPS kargonun kızımın Snuzasını ne zaman teslim ettiğini hatırlıyorum. Yaklaşık 2 hafta uyuyamadıktan sonra küçük bir teknoloji parçasının bebeğimin üstünde gece nöbeti tutacağını bilerek rahatladım ve 3 saat uyuyabildim. Bu cihaz ailemiz için araba koltuğu kadar önemli!
Stephanie Bernstein, Birleşik Devletler